Përse duhet të zëvendësohen dhëmbët që mungojnë ?

Qershor 18, 2018
Dhembe-qe-mungojne-2.jpg
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nëse një dhëmb mungon në harkadën dentare dhëmbët e tjere migrojnë drejt hapsirës bosh. Si pasojë funksioni mbështetës humbet. Papila interdentare është e pambrojtur dhe fillojnë të zhvillohen proceset karioze në hapësiren ndërmjet dhëmbëve. Gjithashtu dhëmbët e kundërt zhvendosen drejt hapësirës ndërmjet dhëmbeve. Gjithashtu dhëmbët e kundërt zhvendosen drejt hapësirës bosh gjë që mund të cojë deri në lëvizjen e tyre.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


ORARET E PUNES


E HËNË – E PREMTE
9:00 AM – 8:00 PM
E SHTUNË
9:00 AM – 5:00 PM
E DJELE
MBYLLUR

KONTAKTET


Pallati 47, Ap. 8, “Vllazën Huta“

renato_isufi@hotmail.com

+355 69 51 51 545


© Copyright 2018 – ISUFI ROYAL DENTAL. All rights reserved. Designed by EROL DIGITAL AGENCY

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.